Zámek Žerotínů zaplní chytré hračky

Zámek Žerotínů zaplní chytré hračky

Téměř na měsíc se ve Valašském Meziříčí chystá další ze série hravých festivalů, tentokrát pod názvem Festival IQ Play. Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Festival IQ Play se bude konat v přízemí Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů od 17. května do 11. června a kromě pondělí bude otevřeno denně od 9 do 17 hodin.


Přízemní prostory jižního křídla zámku Žerotínů se promění v jednu velkou hernu, která bude rozdělená do několika zón podle druhu her. Zóna logických her bude plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her a zvětšenin deskových her. Stavebnicová zóna bude plná stavebnic z nejrůznějších materiálů. Chystají se i méně známé stavebnice. Baby zónu pak budou tvořit obří stavebnice, logické skládačky a smyslové hračky. „Těší mne, že děti na těchto akcích zapomenou na své tablety a mobilní telefony a trpělivě si s chytrými hračkami hrají. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Rok od roku zaznamenáváme zvyšující se zájem o tyto akce. Dopolední časy u nás tráví děti ze základních a mateřských škol“, uvádí Věra Stojarová, organizátorka výstavy.

 

Hernu doplní výstava Igráček, kterou na akci zapůjčí výrobce her a hraček, společnost EFKO, jež před téměř deseti lety zahájila pokračování výroby legendárních Igráčků. Děti se tak seznámí s postavičkami, které kdysi bavily jejich rodiče. Dospělí se mohou těšit na informace z historie výroby. O víkendech se chystá dílna, kde si děti pomalují svého vlastního bílého Igráčka. „Formát Festivalu IQ Play se ve Valašském Meziříčí bude konat poprvé, ale navazuje na akce hravých výstav her a hlavolamů a stavebnic, které se realizují ve Zlínském kraji už čtvrtým rokem. Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. Těší mne, že se na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky. Letos chystáme také hodně novinek," doplnila Věra Stojarová, organizátorka festivalu. Záštitu nad Festivalem IQ Play převzal pan Petr Gazdík, radní pro oblast školství Zlínského kraje.

 

(red)