Ženské vokály v popředí s kapelou Anthology ovládnou meziříčský M-klub

Ženské vokály v popředí s kapelou Anthology ovládnou meziříčský M-klub

Zimní lednové dny patří ve sklepení M-klubu ve Valašském Meziříčí tvrdším hudebním žánrům. V pátek 16. ledna zde poprvé dorazí slovenská power speedová kapela Anthology. Společně se kapelami Obscuro Corvus, Bastardo Dentro a Corps of Noise odehrají koncert od osmé hodiny večerní.

Anthology, slovenský sextet z Nižné, se ve Valmezu představí vůbec poprvé. Počátkem roku 2014 se odhodlali k zásadnímu kroku a po třech letech starému demu Exitus vydali výtečný debut The Prophecy. Kapela se už od začátku nahrávání netajila tím, že půjde o jejich přelomové album. Server criticmusic.cz napsal: „Pokud máte rádi NIGHTWISH staré školy, řekněme někde kolem alba „Oceanborn“ (1998), tak potom budete u „Prophecy“ zřejmě prožívat menší orgasmus. Anthology se totiž podle mě podařilo dotáhnout koncept „Oceanborn“ k dokonalosti. Jakoby stvořili následovníka tohoto alba NIGHTWISH, ovšem s tím rozdílem, že Anthology se vydali cestou přitvrzení. A mírného zatmění.“

Po neoficiálním vydání alba The Prophecy se okolo Anthology spustila publicita, která překročila hranice Slovenska a album zaznamenává částečné úspěchy nejen u skalních fanoušků na Slovensku, ale také v Japonsku, Dánsku, Německu, Holandsku či v České republice nebo Latinské Americe. Kapela tak má skvěle našlápnuto uspět nejen ve slovenské hudební branži.

Společnost budou Anthology v M-klubu dělat experimental-metaloví Obscuro Corvus ze Vsetína, novojičínští Bastardo Dentro, hrající melodickou hard-rockovou hudbu s výrazným a osobitým zpěvem frontmenky Andy a v neposlední řadě také crossoverová parta Corps of Noise z Chropyně.

Vstupenky na koncert jsou v předprodeji v Turistickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)